Інтеграція через спорт

Дата: 8 червня 2023 о 19:30, Оновлено 9 листопада 2023 о 12:04

Міжнародний проєкт "Інтеграція через спорт"

З 30.05 по 06.06.2023 р. - в польському місті Jelenia Góra - реалізовувався трьохсторонній проєкт міст-партнерів Тернопіль - Erftstadt (Німеччина) - Jelenia Góra (Польща), в якому взяли участь учні та вчителі Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14 ім. Б. Лепкого. Це був надзвичайно цікавий та насичений тиждень: похід в гори, спортивні ігри, квести, екскурсії, атракціони, спілкування з однолітками з Польщі та Німеччини. Завершилась наша мандрівка зустріччю із мером міста Jelenia Góra, що є містом-побратимом Тернополя, а також спільним фото всіх учасників проєкту.

Висловлюємо щиру вдячність за фантастичну зустріч та програму активностей для наших учнів товариству Koło Przyjaciół Erftstadt - Jelenia Góra, адміністрації та вчителям ZSOiT w Jeleniej Górze, а також меріям міст Jelenia Góra та Тернополя.

20.09.2023-27.09.2023р учні нашої школи мали можливість взяти участь у другій частині проєкту під назвою "Ми рухаємося разом - назустріч один одному! За допомогою спорту пізнаємо один одного".

20 вересня 8 учнів нашої школи та 8 учнів з зі школи м. Єлена Гура (Польща) розпочали 7-денну пригоду в Ерфтштадті ( Німеччина).

Всіх учасників проекту гостинно приймали родини, що допомогло швидко здолати  мовний бар'єр та познайомитися з звичаями країни.

У перший день у школі, після офіційного вітання пані директор Готтфрід-Кінкель-Реалшуле, гостинно провели екскурсію школою, а потім учні взяли участь у спортивних заходах. В другій половині дня після 5-кілометрової прогулянки  учасники проєкту зіграли у міні-гольф.

Наступного дня учні відвідали уроки та познайомились із особливостями начального процесу у німецькій школі, завершився  день у центрі альпінізму, де кожен  міг спробувати свої сили під керівництвом професійного інструктора.

У суботу милувалися красою архітектури  Кельна - кілька годин пані Шварц провела всю групу по центру міста, розповідала міські легенди, історію міста та показувала найважливіші пам'ятки та туристичні місця.

У неділю учні взяли участь у великому спортивному заході. Пробіг 10 км по місту розпочався об 11 годині. Учасники проєкту створили команди, і кожен подолав дистанцію 2,5 км! Це був дуже складний, але надзвичайно корисний спортивний досвід.

В понеділок після кількох уроків всією групою вирушили прогулятися Віль-Вальдом до міста Брюль. Там чекав мотузковий парк, де після тренування кожен міг підкорити кілька маршрутів залежно від своїх можливостей.

Останній день в Ерфтштадті розпочали з квесту в замковому парку біля школи. Потім всією групою учні пішли до Музичної школи, де мали зустріч з мером міста Ерфтстсадт. Опісля навчилися плавати на байдарках на озері Лібрарер. Прощальний вечір провели на березі озера у колі усіх сімей, що приймали учасників, організаторів та  насолоджувалися останніми моментами з новими друзями.

Метою цього проєкту була інтеграція, розширення горизонтів та побудова позитивних стосунків серед молоді з 3 різних країн. Проект виявився незабутньою пригодою і приніс учням багато корисних навичок, знань, досвіду та незабутніх емоцій.