Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 38 чоловік

Стійкість та розвиток

Дата: 2 березня 2023 о 16:09, Оновлено 25 березня о 13:37

 Проєкт "Стійкість і розвиток"

Найчастіше основні зусилля дорослих спрямовані на «слухняність», «вихованість», «відповідність» вимогам соціуму, а також розвиток інтелекту і навичок та здатності їх презентувати. Разом з тим батьки, педагоги направляють увагу і на те, щоб дитина «була хороша» (мала моральні принципи, здатність до емпатії).

Але, погодьтеся, в першу чергу, найголовніше, щоб дитина була щаслива, щоб вона змогла справлятися з життєвими труднощами, була стресостійкою, була задоволена своїм життям. Стійкість до стресу – це висока здатність до саморегуляції, емоційна стійкість, уміння зберігати внутрішній спокій. Саме тому у школі розпочато роботу над проєктом "Стійкість і розвиток", який працює за програмою "Безпечний простір".

Мета проекту: сприяння покращенню благополуччя та зміцненню стійкості.

Заняття для дітей включають в себе 7 модулів, які адаптовані під різні вікові категорії.

1. Встановлення контакту. На цьому етапі соціальні працівники Карітасу знайомлять учасників групи, разом з дітьми прописують правила. Дорослі також дбають про те, щоб в групі була створена атмосфера унікальності і прийняття кожної дитини.

2. Вивчення потреб. На другому занятті визначаємо потреби та чинники, які впливають на здоров’я учасників групи.

3. Керування реакціями. Навчити розуміти, що думки впливають на наші емоції та випробувати способи екологічного вираження почуттів – цьому вчяться діти в третьому блоці. Дітей знайомлять з різними емоціями; разом обговорюють джерела виникнення почуттів; створюють безпечний простір для вільного виявлення різних почуттів.

4. Навички розв’язання проблем. Визначаємо, які бувають види конфліктів; навчаємо конкретних навичок розв’язання конфліктних ситуацій; опановуємо чотири крокову модель розв’язання конфліктних ситуацій.

5. Позитивні активності. В цьому блоці разом навчаємось планувати позитивні активності, які б давали задоволення та повертали почуття контролю.

6. Позитивне мислення. Вчимо формулювати позитивні думки, планувати позитивне майбутнє.

7. Відновлення соціальних контактів. На останньому занятті актуалізуємо значущість людського спілкування; показуємо цінність дружби; вчимо створювати план соціальних контактів, розвиваємо навички здобуття підтримки соціального оточення.

Також в межах проєкту навчання можуть пройти і батьки. На заняттях матусі і татусі поглиблять знання з питань виховання дітей, матимуть можливість поділитися своїм досвідом сімейного виховання і проаналізувати особистий педагогічний досвід; підвищити свою психолого–педагогічну компетентність у питаннях дитячо–батьківських стосунків. Окрім того, матимуть можливість отримати цікаві та дієві техніки та вправи.

Фахівці проекту «Стійкість та розвиток» для випускниць нашої школи організували майстер-клас «Сам собі візажист». Майстер перукар-візажист Наталія Данилишин розповідала дівчаткам правила догляду за обличчям та ділилася секретами вдалого макіяжу.

Наталія Данилишин: «Для мене найбільшою нагородою – є блиск в очах дівчаток та посмішки на їх обличчях».

Анастасія Гурська – керівник проєкту «Стійкість і розвиток» Тернопільського благодійного фонду «Карітас» каже: «Мета нашого проєкту – багатофункціональні напрямки роботи з дітьми та покращення їхнього психо-емоційного стану.

Цей проєкт охоплює дітей різних вікових категорій, але сьогодні ми провели майстер-клас для одинадцятикласниць, щоб вони трішки відволіклись від буденних справ, відпочили та підкреслили свою красу».

Дякуємо Наталії Данилишин за неймовірний майстер-клас та позитивні емоції для одинадцятикласниць.

Наступний етап в реалізації проєкту, майстер-клас з розпису екоторбинок - це розслабляюча/релаксуюча техніка арт-терапії, коли можна приділити час собі, зануритися у світ кольорових емоцій та перенести свій настрій на тканину. Дітям було запропоновано самостійно уявити та намалювати малюнок на сумочці, більшість з них сворили патріотичні зображення. Таким чином проявивши віру в нашу перемогу та любов до Батьківщини.

Результат майстер-класу - симпатична еко-сумка з ручним розписом, котру кожен учасник забрав собі у подарунок.

Екоторбинка - це чудовий замінник поліетиленових пакетів, тому діти привчалися до культури збереження навколишнього середовища.

Власноруч обрати дизайн функціонального аксесуару та поповнити свій гардероб унікальною річчю, яка підкреслить стиль за всіма законами поточних трендів  - усе це зробили батьки на майстер-класі, який організувала школа спільно з фахівцями проєкту «Стійкість і розвиток» Тернопільського благодійного фонду «Карітас».

Розпис екосумок – процес не тільки приємний і сповнений творчості, а й сприяючий розвитку. Творчий майстер-клас пройшов в невимушеній і веселій атмосфері за ароматною філіжанкою кави.

У межах проєкту "Стійкість та розвиток" за підтримки благодійного фонду "Карітас" у нашій школі відкрили "безпечний простір" для дітей, провівши квест в піратському стилі. Мандрівки по станціях, спортивні ігри, дозволили учасникам поринути в атмосферу пригод та позитивних емоцій. Кульмінацією заходу, стала справжня вечірка з запальними танцями, солодощами, теплими та щирими словами привітань від дорогих гостей. 

Це – кімната для тренінгів, психологічних розвантажень та занять, де діти зможуть здобути знання, знайти нових друзів.

Відкриті діалоги для вчителів нашого закладу провели фахівці проєкту «Стійкість і розвиток».

Почути, підтримати і допомогти в разі потреби кожного вчителя – така основна мета фасилітаційних зустрічей «Відкриті діалоги», які проводяться в рамках проекту «Психосоціальної підтримки в школах».

Під час зустрічей говорили про:

1. Стрес

2. Конфлікти

3. Ресурси

4. Власну ідентичність

5. Соціальні ролі

Такі зустрічі – відкриті для усіх охочих педагогів. Учасники зізнаються: «Якщо проблему проговорити, вона не має вже такого значення».

Фахівці проекту обирають теми, виходячи з запитів вчителів та акцентують увагу на емоційному відновленні та психологічній підтримці педагогів.

В рамках проєкту «Стійкість та розвиток» у нашій школі пройшов літній табір "Гутірка", у якому взяли участь учні початкової на середньої школи. 

Заняття в таборі промайнули, як одна мить. Дітки веселились, грались, танцювали, ходили на екскурсії, писали екологічні проєкти, багато часу проводили на свіжому повітрі.

Цей табір - це справжня екомрія, де кожен  зміг розкрити свій творчий потенціал і зрозуміти, наскільки важливо берегти нашу природу!

Nastya Hurska – керівник проєкту «Стійкість та розвиток» в Карітас Тернопіль каже: «Мета табору: формувати у дітей екосвідомість, культуру та відповідальність. Впродовж занять ми говорили з дітьми про любов до природи, любов до себе і до інших».

14 лютого в рамках проєкту «Стійкість та розвиток», з метою психологічного розвантаження та покращення ментального здоров'я, з вчителями школи був проведений майстер-клас "Малюємо кавою". Будь-яка арт-терапія дозволяє легше впоратися із тривогою та страхами, які кожна людина проживає в цей час. 

Малювання кавою є не лише творчою практикою, це чудова арома- та арт-терапія: неймовірний аромат породжує в уяві картини та образи, а малюючи та освоюючи техніку, вчителі мали змогу одночасно релаксувати, вдихаючи її неповторний аромат. 

Запах кави допомагає мозку впоратися із стресом. А ще за допомогою кави можна створити чудові роботи у нетрадиційній техніці, як це зробили вчителі ТЗОШ №14, під час релаксу дарували усмішки і ніжність, радість спілкування.

Учасники проєкту «Стійкість та розвиток» долучилися до соціальних днів Української Греко-Католицької Церкви. Соціальне служіння УГКЦ

Діти випікали рогалики для підопічних благодійної їдальні Карітас Тернопіль

«Вони дуже-дуже старалися, вкладали у цю випічку любов, турботу, частинку свого серця. Все заради того, щоб хоча б трішки розрадити людей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують найнеобхіднішого – їжі», - каже керівник проєкту «Стійкість та розвиток» Карітасу Тернопіль Nastya Hurska

Анастасія Гурська: "Лиш гляньте з якою охотою діти роздавали випічку людям. Вони зізналися нам, що їм дуже подобається робити діла милосердя".

Плекаємо милосердя в дітях...

У межах проєкту «Стійкість та розвиток» 15 березня Карітас Тернопіль організував майстер-клас з виготовлення вервичок «Частинка Божого захисту» для вчителів та батьків нашого закладу.

Майстрині, передали досвід з плетіння вервиць учасницям майстер-класу та розповіли їм про важливість збереження духовних традицій.

«У процесі виготовлення вервиць, найголовніше — стан душі людини. Тому ми намагалися створити атмосферу добра та любові, поєднавши наші серця у молитві до Пресвятої Богородиці», — зазначають на офіційній фейсбук-сторінці організації.

Щиро дякуємо за проведений майсте-клас. Нехай кожна виготовлена вервичка стане могутнім захистом для усіх, хто буде носити її з собою.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.